IB Biyoloji Eğitim Kılavuzu ve Notları SL / HL

ib biyoloji eğitimi sl ve hl olarak ib dershanesi farkıyla veriliyor.

IB Biyoloji zorlu, üniversite seviyesinde bir biyoloji dersidir. Bu nedenle bazen sınıf notlarınızın sağladığı yardımdan biraz daha fazla yardıma ihtiyacınız olacak. Ofisimizde, en iyi IB Biyoloji çalışma kılavuzlarını (Notlar ve Revizyonu dahil) kullanışlı bir kaynak haline derledik. HL ya da Sl farkını gözeterek hazırladığımız bu kaynaklar hakkında size bazı bilgiler vermek istiyoruz.

IB Biyoloji Öğrencilerinin Yaptıkları Yaygın Hatalar

Birçok öğrenci Biyoloji ile uğraşıyor. Kapsamı geniş olan IB Biyoloji sınavına hakim olmak için yıl boyunca öğrenmeniz gereken çok şey bulunuyor. Öğrencilerin IB eğitimi boyunca yaptıkları bazı yaygın hatalar şunlardır:

  • Sınıfta anlamadıkları konuları gözardı etmek: Sınıfta anlamazsanız, IB Biyoloji çalışma kılavuzları, kitapları ya da ders yoluyla olsun daha fazla yardım aramalısınız. En iyi öğrenim yolu sınıfta öğrenmek ya da bizim sunduğumuz biyoloji özel ders hizmeti ile kısa sürede eksiklerinizi kapatmaktır.
  • Biyoloji sınavından hemen önce endişelenmek: Birkaç gün ya da haftada öğrenmek için gereken çok fazla materyal var (bir ila iki yıla yayılmasının bir nedeni var). Sınıfta okuduğunuz kavramları anlamanıza yardımcı olması için bu çalışma kılavuzunu kullanın. Ayrıca size verilen bilgileri uzun bir zamana yayarak kullanın. Tabi bir program dahilinde.

Bu hatalar öğrencilerin Biyoloji notlarında düşüşe sebep olmaktadır. Bu düşüşün önüne geçmek gerçekten çok önemlidir ki zira öğrencilerin notları okullara başvuru yaparken çok büyük öneme sahiptir. Zorlu bir süreç olması sebebiyle öğrencilerin mutlaka disiplinli bir çalışma düzeni belirlemesi gerekir. Bu çalışma düzeni, gerekli görüldüğü durumlarda, özel ders ya da düzenli grup ders ile desteklenmelidir.

IB Biyoloji HL Zor mu?

IB eğitimi başlı başına kapsamlı bir programdır. Öğrenciyi üniversiteye hazırlamak için eşsiz bir fırsattır. Öğrencilerin en büyük hatası IB biyoloji de dahil olmak üzere, zaman yönetiminde sorun yaşamalarıdır. Bu sebeple belirli bir düzende ilerleyen ib öğrencilerimiz başarıyı çok rahat yakalamaktadır. Bu başarı okul notlarına ve ib notlarına yansımaktadır. Ezber olarak görülen bu ders, aslında kendi içinde ezberi en aza indiren yöntem ve bilgiler içerir. Fakat bu bilgileri sadece profesyonel bir yardım ile elde edersiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi IB Biyoloji, belirli sistemler eşliğinde SL ya da HL farkı gözetmeksizin zor bir ders değildir. Buradan çok kolay olduğunu çıkarmak tabiki hiç doğru olmaz. Belirttiğimiz gibi examiner eğitmenlerimiz ile desteklendiğinde kolay olmaya başlamaktadır.

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir