IB Matematik Özel Ders

ib matematik özel dersIB Matematik Özel Ders, IB Matematik ders programının tümünü içermektedir. Bu kursumuz, IB özelinde ders materyalini ve tüm “Matematik option” konularını tam olarak içermektedir. IB matematik dersinde başarılı olmak isteyen öğrencilerin, 2 sene süren bu hazırlıkta düzenli IB matematik özel ders almaları gerekmektedir. IB Matamatik Paper 1, Paper 2 ve Paper 3 için gereken tüm desteği veriyoruz. Ayrıca, bizimle birlikte düzenli çalışan öğrencilerin Internal Assessment (EXPO) çalışmalarına da IB Matematik Examiner eğitmenlerimiz ile yardımcı oluyoruz.

IB Matematik dersi, High Level (HL), Standard Level (SL), Mathematical Studies ve Further Math HL olarak sunulmaktadır. Tüm ders programını, uygulama sorularını, iç değerlendirmeleri IA’ları, genişletilmiş makaleleri ve sınav hazırlığını kapsayan kapsamlı IB matematik özel ders hizmeti veryoruz. IB Matematik dersi ile ilgili herhangi bir şeyi kapsayacak bir ders almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

Neden Test Prep IB Matematik Özel Ders?

Test Prep IB Dershanesi, öğrencilere kıdemli IB examiner eğitmenler tarafından düzenlenen organize notalar, geçmiş makaleler ve çalışma kılavuzları / çalışma kitapları sunuyor. Bunlar, sınav becerilerini artırma ve öğrencilerin sıkça sorulan soruları çözmelerine yardımcı olma niyetiyle kavramları açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Rekabetçi üniversitelerde Mühendislik, Fizik, Matematik ve Ekonomi gibi disiplinleri hedefliyorsanız, HL Matematik almanız önerilir. Diğer bölümler için Maths SL’yi almanız önerilir. Eğer matematik ile ilgili bir bölüm okumak istemiyorsanız Mathematical Studies dersini seçmeniz yeterli olacaktır.

IB Matematik Internal Assessment (IA), öğrencilerin ilgi alanlarına ilişkin 8-12 sayfalık bir rapor yazmasını gerektiren EXPO olarak adlandırılır. Öğrencilerin, Matematik Exploration’da yer alan kavramları açık bir şekilde anlamaları ve uygulamalarını tartışabilmeleri ve sınırlarını değerlendirebilmeleri gerekmektedir. Genellikle, öğrenciler Matematik Araştırmaları için modelleme veya saf matematik gibi konuları seçerler. Bu konu seçimlerinde IB Matematik Examiner Eğitmenlerimizin desteği oldukça önemlidir.

IB Matematik zor mudur?

IB sınavları uygulama temelli olduğundan ve öğrencilerin basitçe formülü uygulamaktan ziyade kavramları anlamalarını gerektirdiğinden, öğrenciler genellikle IB Matematik dersini zor bulmaktadır. Planlama aşamasından son yazılı parçaya kadar olan EXPO, aynı derecede zorlayıcıdır. Bu dersten 7 almak için, hem exploration hem de IB Matematik sınavında iyi performans göstermeniz gerekir.

IB Dershanesi, IB Matematik müfredatını değişen müfredata uygun olarak tamamen güncellenmiş olup, tüm gereksinimleri fazlasıyla olarak kapsamaktadır. Günceli takip eden eğitmen kadromuz siz de IB Matematik Özel Ders ile bu sınavdan 7 alabilirsiniz. Test Prep IB Dershanesi, tüm süreçte öğrencilerin yanında olarak, istenilen hedefe ulaşmada oldukça başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir