IB Fizik Özel Ders

ib fizik özel dersIB Fizik Özel Ders, IB Fizik ders programının tümünü içermektedir. Bu kursumuz, IB özelinde ders materyalini ve tüm “option” konularını tam olarak içermektedir. IB fizik dersinde başarılı olmak isteyen öğrencilerin, 2 sene süren bu hazırlıkta düzenli ders almaları gerekmektedir. IB Fizik Paper 1, Paper 2 ve Paper 3 için gereken tüm desteği veriyoruz. Ayrıca, bizimle birlikte düzenli çalışan öğrencilerin Internal Assessment ve Extended Essay çalışmalarına da IB Examiner eğitmenlerimiz ile yardımcı oluyoruz.

IB Fizik dersi, High Level (HL) ve Standard Level (SL) olarak sunulmaktadır. Üniversitede Fizik veya Mühendislik ile ilgili bölümleri seçmek isterseniz, Fizik HL seçmeniz önerilir. Birleşik Krallık / ABD üniversitelerinde fizik ve mühendislik bölümleri okumayı planlıyorsanız, IB Matematik HL ile birlikte IB Fizik HL de almanızı öneriyoruz.

Neden Test Prep IB Fizik Özel Ders?

IB sorularında, soruyu tamamen ve anlayarak okumak çok önemlidir. Bazı sorular kelime oyunları ile sizi yanıltmaya yönelirler. IB sınavına hazırlanmak için özel ders almak sadece konu öğrenmek olmamalıdır. Bununla birlikte IB sınavlarında karşınıza çıkacak zorlukları öğrenmek önemlidir. Bizim IB Examiner eğitmenlerimizin en büyük faydalarından biri de bu olmaktadır.

Soruyu okumanın öneminden devam edecek olursak, size bazen 4 cevap şıkkının hepsi doğru gibi gözükebilir. Sizin burada yapmanız gereken doğru gözükeni değil, doğruyu seçmek olmalıdır. Mesela, bir gazı sıkıştırdığınızda moleküller birbiriyle daha fazla çarpışır fakat bu basıncın neden arttığını açıklamaz.

IB Fizik zor mudur?

IB fizik dersi, ağırlıklı olarak teorinin uygulanmasına odaklanır. Yani, çoğu öğrenci matematikte iyi olabilir, ancak problemi teori ile ilişkilendirmekte zorlanabilir. Ayrıca, ölçümün belirsizliğini mümkün olduğunca minimize etmeli, veri setini grafiksel yöntemle analiz etmeli ve Fizik IA’nın derecelendirme kriterlerini yerine getirmek için verilerin belirsizliğini sunmalısınız.

Temel Fizik kavramlarının öğretilmesinin yanı sıra, derslerimiz ve kurslarımız, fizik kuramını günlük yaşamla ilişkilendirmek ve farklı türden soruları analiz etmek ve uygulamak için organize revizyon tekniği üzerine yoğunlaşmaktadır. Tescilli çalışma kılavuzlarımızı ve çalışma kitaplarımızı (üst düzey IB examiner eğitmenlerimiz ile düzenlenmiştir) ve ayrıca en iyi notları elde etmenize yardımcı olacak konulara göre sıralanmış geçmiş sınav sorularını kullanırız.

Günceli takip eden eğitmen kadromuz siz de IB Fizik Özel Ders ile bu sınavdan 7 alabilirsiniz. Test Prep IB Dershanesi, tüm süreçte öğrencilerin yanında olarak, istenilen hedefe ulaşmada oldukça başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir