IB Ekonomi Özel Ders

ib ekonomi özel dersIB Ekonomi Özel Ders, High Level (HL) ve Standart Level (SL) olmak üzere 2 ders programı şeklinde sunulmaktadır. Ekonomi veya işletme ile ilgili bölümlerdeki çalışmalarını üniversitede daha da ileriye götürmek isteyen öğrenciler için HL Ekonomi almaları önerilir. En iyi İngiltere / ABD üniversitelerinde Ekonomi’ye başvuran öğrenciler için, IB Matematik HL dersinin de bir ön koşul olabileceğini ve kesinlikle istenebileceğini unutmayın.

IB ekonomi dersinde başarılı olmak isteyen öğrencilerin, 2 sene süren bu hazırlıkta düzenli ders almaları gerekmektedir. IB Ekonomi Paper 1, Paper 2 ve Paper 3 için gereken tüm desteği veriyoruz. Ayrıca, bizimle birlikte düzenli çalışan öğrencilerin Internal Assessment ve Extended Essay çalışmalarına da IB Examiner eğitmenlerimiz ile yardımcı oluyoruz.

Neden Test Prep IB Ekonomi Özel Ders?

Ekonomi Internal Assessment (Econ IA), genel notun% 20’sini oluşturduğu için IB Ekonomi dersinde çok önemli bir bileşendir. Economics IA, öğrencilerin farklı konuları kapsayan 3 yorum yazmasını gerektirir. İyi yapmak için, belirli bir ekonomi konusunu ele alan bir gazete makalesi seçmeniz gerekir ve yorumunuzda Econ IA’nın işaretleme kriterlerini yerine getirmek için hem analizleri hem de değerlendirmeleri geliştirir.

Bizim IB eğitmenlerimizin en büyük özelliği IB Examiner olmalarıdır. Bu sayede puan kaybetme olasılığınız olan yerleri önceden öğrenmiş olup, sınavda 7 olan en yüksek puanı almanızı sağlarız.

IB Ekonomi zor mudur?

Temel İktisat kavramlarının yanında, derslerimiz ağırlıklı olarak, yazma makalelerinin yazım teknikleri, iktisat kuramlarının haber makaleleri kullanılarak kavranması ve uygulanması, ayrıca HL öğrencileri için gerekli olan farklı matematik sorularının analizi ve uygulanması üzerinde yoğunlaşmaktadır. Öğrencilerimizi farklı konulardaki çeşitli makale türlerine ve ayrıca veri yanıtı bölümünde kullanılacak olan farklı Ekonomi makaleleriyle çalıştırırız.

Ayrıca, üst sınıflara ulaşma yeteneğinizi geliştirmek için konulara göre sıralanmış geçmiş sınav sorularının yanı sıra, kıdemli IB examiner eğitmenlerimiz ile birlikte düzenlenmiş özel çalışma kılavuzlarımızı ve çalışma kitaplarımızı da kullanıyoruz.

Günceli takip eden eğitmen kadromuz siz de IB Ekonomi Özel Ders ile bu sınavdan 7 alabilirsiniz. Test Prep IB Dershanesi, tüm süreçte öğrencilerin yanında olarak, istenilen hedefe ulaşmada oldukça başarılıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir